cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Nový komunikační nástroj pro politiky a strany

Nový komunikační nástroj pro politiky a strany

Nový komunikační nástroj pro politiky a strany

MapaBLog02.jpgZhruba před půl rokem, mě můj kamarád Michal Pinc, který kandiduje za Hnutí ANO na Praze 12, požádal, zdali bych nevymyslel, jak efektivně prezentovat zhruba 100 a více věcí, které se jim během jejich čtyřletého mandátu podařilo na Praze 12 realizovat.

Napadlo mě, že by šlo využít stejný koncept, jako když realitka prezentuje, kde a jaké byty nabízí. Uživatel si jen navolí, jaký typ bytů chce vidět, případně v jaké lokalitě, a následně se mu na mapě zobrazí body, kde každý bod představuje nemovitost.

Po kliknutí na nemovitost, se vám zobrazí detail nemovitosti.

To je přesně ten koncept, který jsem nabídnul a který ANO na Praze 12 následně 4. září spustilo.

Jedná se o jednoduchou Google Mapu, ve které jednotlivé body představují, co ANO na Praze 12 realizovalo. Každý bod se dá rozkliknout a ukáže vám detaily k bodu.  Fotky, videa, text a odkazy.

Původně jsem doporučoval, ať mají body, které představují, co udělali a zároveň body, které ukazují, co chtějí udělat.

Tyto body jsem nazval Tady už je líp a Tady bude líp.

Nakonec Mapa ANO Praha 12 prezentuje to, co udělali, a proto jsem nechal zřídit doménu www.tadyuzjelip.cz, která odkazuje na tuto Mapu.

 Je to nástroj pro všechny (občany)

Toto samozřejmě není žádný můj vynález, ale jen využití již stávajícího nástroje pro politické strany, aby efektivně prezentovaly, co udělaly.  Ve skutečnosti je toto nástroj pro nás, pro občany.

Jak jinak chcete efektivně zjistit, co která strana a kde udělala? Co která strana a jak chce udělat? Myslím si, že do budoucna by každá strana měla mít svoji mapu. Myslím si, že dokonce každá radnice v ČR by svoji mapu měla mít.

Zajímavá využití Mapy

MapaBLog01.jpgMapu je velmi jednoduché dostat do mobilu, jen řeknete (občanovi), jděte na www.tadyuzjelip.cz a klikněte na ikonku mobilu. Celá Mapa se vám následně zobrazí v mobilu a ve volném čase si to projděte, ať vidíte, proč si zasloužíme vaši důvěru zde na Praze 12.

MapaBLog03.jpgANO Praha 12 si nyní na své předvolební stánky dává velkou obrazovku, na které občanům ukazují co udělali, ale ještě víc, vysvětlují občanům zákulisí realizace jednotlivých projektů. VIDEO ZDE

Má to okamžitě jinou předvolební energii, než když jen kandidáti rozdávají různé "úplatky" kolem procházejících občanů, kteří si ve většině tyto "úplatky" rádi vezmou, samozřejmě bez garance, že za "úplatek" dají hlas.   

Existují i variace na Mapu. Například na www.p4teplolevne.cz ukazuje kandidát do zastupitelstva, kde a jak chce snížit cenu za teplo v objektech ve správě radnice.

Vedlejší efekty Mapy

Nechci je zde ani vypisovat, ale ta Mapa má spousty zajímavých vedlejších efektů, které zde nebudu popisovat, ale budu doufat, že se jednou tento nástroj rozjede po celé České republice a pak tyto efekty budou více a více vidět a jsem přesvědčen, že mohou pozitivně změnit politické klima v České republice, protože jeden z hlavních problémů je, že občan se pohodlně nemůže dostat k žádným informacím.  Mapa vše mění.

Ale hned malý vedlejší efekt je, že vypuštění Mapy ANO na Praze 12 motivovalo ANO na Praze 5, aby též vypustilo svoji Mapu. ;-) ;-)  Mapa ANO Praha 5 ZDE.

MapaBLog0P5.jpg

Závěrem

A proto apeluji na vás na všechny. Úplně se vykašlete na to, jestli to teď použilo ANO v některých částech Prahy. Není to VŮBEC o ANO. Apeluji na vás, abyste tento nástroj doporučovali politikům a stranám ať jej implementují.

Posílejte jim odkaz na tuhle stránku.

A pokud jste zástupce jakékoli politické strany, který toto čte, tak očekávám, že se mi hned ozvete a já vám RÁD A ZADARMO poradím s implementací a využitím Mapy ve vaší straně. (pokud tak již nečiním;-) ) 

Rozhovor, kde popisuji svůj pohled na volby a Mapu.


 
 


« zpět na seznam článků