cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Zdraví - Den 76

Život naplno - Zdraví - Den 76

Dnes probíhá 76. den mého ozdravného programu, který spočívá v tom, že:

 

  • Jím pouze jídlo od společnosti ABC Dieta (www.abcdieta.cz)
  • Piji pouze vodu, hořký čaj a hořkou kávu
  • Dříve jsem běhával, ale teď si dávam klid kvůli zádům, takže začnu výhledově běhat někdy během prosince
  • Vstávám mezi 3am a 5am
  • Každý den medituji

 

Stravování

 

20161126_132450.jpg20161126_110000-01~3.jpeg20161126_082312-01~3.jpeg20161126_131641-01~3.jpeg

Nejen, že jsem si na stravu od ABC Dieta absolutně zvyknul, ale tím, jak se mění můj zevnějšek, tak pár lidí v mém okolí na stravování od ABC Dieta přešlo také a jsem moc rád, že zažívají ten samý pocit z krabiček, jako zažívám já.

 

Tedy všechny výhody, které jsem kdysi popsal zde

 

Screenshot_20161126-170830.jpgZároveň jsme si vytvořili takovou malou mikrokomunitu a navzájem si píšeme své poznatky o jídle a je to docela zábavné.

 

Alfa omega je, že jíme zdravě, jíme střídmě, jíme víc než kdykoli před tím a k tomu navrch šetříme spoustu času.

 

Pro mě osobně, já už to vůbec neřeším, ani na jiné jídlo nemám chuť. V neděli, tedy na den, na který se krabičky nedodávají, buďto nejím vůbec a nebo se pokouším v sobotu si nakoupit takové jídlo, aby to přesně kopírovalo standardní den od ABC Diety. Je to docela zábavné a je to docela náročné.

 

Pití vody, hořkého čaje a kávy

 

Takže na vodu jsem si aboslutně zvykl, piji ji teď pořád. Kávu vždy jen hořkou, ale jestli v minulosti jsem si dával třeba jednu až tři kávy denně tak dnes tak jednu až tři týdně, někdy ani to ne. Čaj si dávam hořký, ale občas, tak jednou, dvakrát týdně si do něj dám lžičku medu.

 

Běhání

 

Jak jsem psal minule, z důvodu stěhování jsem si pohnul trošku ze zádami tak si pořád udržuji klidový režim. Ale tak během měsíce začnu opět běhat.

 

Ranní vstávání

 

Každý den vstávám brzo. Nemám žádný budík a vstávám nejdřív tak ve 2:30am, a nejčastěji mezi 3:30 a 4:30. Vůbec mi to nevadí. Vůbec nad tím nemusím přemýšlet. Absolutní pohodička. Vůbec nechápu, že jsem tolik času v minulosti prospal. Spát chodím tak mezi devátou až jedenáctou.

 

Denní meditace

 

Každý den medituji. Medituji nejčastěji 2x denně. Zhruba hodinu ráno. Půl hoďky až hoďku během dne a občas ještě k večeru. V minulém blogu jsem publikoval fotečku svého meditačního prostůrku na kterém je vidět krásná meditační stolička, kterou jsem si koupil od jednoho truhlářství v Praze (http://www.calounictvi-dekoraterstvi.cz/meditacni-polstare).

 

65788bc6733980b10f6c7b9f787c22e3.jpgKaždý příspěvek co píši, tak neustále cítím, že vám chci strašně moc napsat o tom co se mnou meditování dělá, ale pořád mám před tím tak velkou pokoru, že se stále ještě necítím dostatečně kvalifikován na to vám o meditování něco psát.

 

Ale věřte mi, že to co zažívám je až skoro nepředstavitelné a při velkém googlování jsem zatím našel jen jeden obrázek, který asi úplně nejvíce vystihuje co zažívám.

 

Určitě do budoucna budu muset toto téma lépe uchopit a začít jej více sdílet. Ale krom tohoto obrázku vám ještě mohu říct, že vše co si o meditování myslíte, vše co vám někdo říká tak je to vše úplně jinak. 

 

Závěrem

 

Po 76ti dnech mi příjde, že už není správné psát, že se jedná o ozdravný program. Dnes mi již přijde úplně normální pít vodu, jíst zdravě a střídmě, meditovat a vstávat brzo. Je to prostě úplně normální a cítím se jako nikdy před tím.

 

Jak píši vždy nakonec. Pokud máte jakékoli dotazy, ptejte se veřejně. Jedině dotazy o meditování bych chtěl zatím řešit neveřejně. Je zajímavé, že už se vás pár mi dotazy na meditování napsalo, avšak poté co jsem odpověděl a má odpověď obsahovala pár dotazů, tak se mi již tito lidé i přes další můj dotaz, zdali se naštvali či ne, nikdy už neozvali.

 

Nevím čím to je, ale je to zajímavé. Tak se zatím mějte a držte se!

Všechny díly Života naplno můžete najít zde.

 


 
 


« zpět na seznam článků