cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Zdraví - Den 56

Život naplno - Zdraví - Den 56

Dnes je padesátýšestý den mého ozdravného programu, který spočívá v tom, že:

  • Jím pouze krabičky od ABC Dieta
  • Každý den vstávám mezi 2am a 5am
  • Piji pouze vodu, hořký čaj, hořkou kávu bez mléka a občas ovocný fresh
  • Skoro každý den běhám 9km
  • Každý den medituji 1 až 2 hodiny

Stravování

20161107_063705.jpgKrabičky jsou velká paráda, na kterou jsem si absolutně zvyknul. Nyní už krabičkuje celá rodina, takže lednička vypadá, jak vidíte na obrázku ;-) Krom toho, že se všichni cítíme daleko lépe než před krabičkami, nám paradoxně krabičky přispěly k tomu, že:

  • Jíme společně daleko častěji než před krabičkami
  • Nemáme už vůbec žádné nádobí ;-)
  • Neztrácíme čas ve frontách na pokladnu v supermarketech
  • Nejsou žádné zbytky

Ranní vstávání

Ranní vstávání je nyní již samozřejmost.  Když chci, tak si o víkendu přispím, ale i tak se vzbudím ráno brzy. Dnes si ani nedovedu představit, že byly doby, kdy jsem vyspával o víkendu třeba do deseti, či někdy i jedenácti.

Zrovna dnes, je pondělí, vstal jsem v 4:30 a dal si hodinovou meditaci. A teď si ještě budu dvě hodiny psát různé pracovní texty a maily. Je to super start do nového dne a celý den je pak takový klidnější.

Běhání

Poslední dva týdny jsem vůbec neběhal. Bylo to proto, že jsem před dvěma týdny tahal nějaké bedny a zabolely mě vzpřimovače, takže jsem si raději dal klid. Samožřejmě jsem běhat mohl, ale nechtěl jsem něco podcenit.

Zároveň jsem se minulý týden stěhoval, takže jsem teď v úplně jiné, daleko přírodnější lokalitě a budu si muset najít novou běhací trasu, takže s běhaním to vidím až tak za týden.

Pití vody, hořkého čaje a kávy

IMG-20161107-WA0001~2.jpgMyslím, že už jsem si na to úplně zvyknul. Výše uvedené nápoje piji úplně v pohodě. Na limonády si již ani nevzpomenu a jednou týdně si udělám velký fresh. Dělám si kombinaci jablek, pomerančů a přidám do toho trošku zázvoru.

Když si představím, jak jsou objektivně slazené limonády špatné, tak nechápu, že jsem se k nepití limonád nedokopal již dříve.

Meditování

20161107_063405.jpgMeditace je opravdu nový prvek v mém životě.  Krabičky, ranní vstávání, běhání a pití vody je něco, co srovnává můj
hardware. Meditace je ovšem něco, co srovnává můj software. A všichni tušíme, že když se cítíme fyzicky dobře, cítíme se pak i psychicky lépe a stejně tak, když máme dobrou náladu cítíme se pak i fyzicky lépe. Toto samozřejmě funguje i v negativních případech.

Meditování zcela jasně přineslo do mého života klid a naprosto eliminovalo stres. Je to až k nevíře, jak málo stačí, aby si člověk dal dohromady psychiku a žil daleko mentálně zdravější život.

Meditování ovšem otevírá i jiné „dveře“, ale o těch se zatím zdráhám psát, jelikož je sám objevuji, ale do budoucna o nich určitě více napíši, až se budu v této tématice cítít silnější v kramflecích.

Pokud ovšem máte zájem se v této oblasti dozvědět více, neváhejte a napište mi.

Shrnutí po 56 dnech

Jednoduše řečeno, po 56ti dnech nechápu, jak jsem mohl žít tak jak jsem žil. Myslím, že kdybych tento ozdravný program nezačal, tak bych do půl roku začal mít velké zdravotní potíže. 

Cítím se asi tak 100x lépe ve všech směrech.

To, že se cítím 100x lépe ve všech směrech zároveň vede k tomu, že se mi v životě daří daleko lépe ve všech směrech, a už teď se začínám těšit, jak začnu psát další oblasti seriálu Život naplno.


 
 


« zpět na seznam článků