cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Zdraví - Den 5

Život naplno - Zdraví - Den 5

Předchozí díl zde.

Tak mám za sebou pátý den mého nového „zdravotního“ nebo spíše „ozdravného“ programu, který spočívá v tom, že:

  • Jím pouze krabičkovou dietu šitou na míru
  • Piji pouze čistou vodu, občas hořký čaj či kávu
  • Každý den vstávám ve 4:30
  • A chodím skoro každý den běhat 9km

Krabičky

Jsem absolutně spokojen, dokonce bych řekl, že spíš nadšen a o důvodech napíši v samostatném blogu. Na každý den mám snídani, přesnídávku, oběd, svačinu a večeři. Objem jednotlivých jídel vychází přesně z toho, co mám konzumovat na základě vyšetření o kterém jsem psal zde a které je součástí diety.

Jídlo si vyzvedávám v pozdní odpoledne vždy ve dvou taškách, tedy jídlo na dva dny.

Mohu říct, že jídlo je chutné, nasytí a hlady netrpím.

strip~2.jpg

Voda

Na pití samotné vody si již zvykám. Přes den mi to vůbec problém nedělá. Nejtěžší je to po běhání, to bych si nejraději dal Coca Colu, Vineu, Márku nebo Sládkovu limonádu (s jablečnou příchutí).

Ranní vstávání

Mohu jen doporučit. Než jsem tento týden začal svůj program, tak jsem již minulý týden vstával takto brzo. Motivovala mě k tomu prezentace na TED "Jak vstávání každý den ve 4:30 změnilo můj život".

Je to pecka. Po pár dnech si zvyknete a jste daleko produktivnější. Ráno toho stihnete více. Usínám tak kolem jedenácté večerní a celý den se cítím tak zvláštně nabitý.

Běhání

Screenshot_20160916-155858.pngScreenshot_20160916-155844.pngV minulosti jsem běhával odpoledne a k večeru a musím znovu říci, že běhat brzo ráno je
 příjemné. Já mám jednoduchou trasu, kde běhám po chodníku a kolem páté ráno se vám pod nohy neplete žádný pejsek a ani nemusíte nijak složitě kličkovat mezi lidmi.

Když vybíhám, je ještě tma a jsou vidět hvězdy. Možná, že víte, že mě baví svým dalekohledem noční oblohu sledovat (blog o Jupiteru). Město ještě spí, je ticho, já pozoruji hvězdy. A v kontextu celého Vesmíru mi přijde magické, že na jednom šutru, co letí tou prázdnotou, běží nějakej prvok Dvořák, aby zhubnul a byl zdravější.

Při běhání používám speciální sluchátka, které hrají přes lebku, takže stále slyším co se kolem děje.  Našel jsem „kolegu“ co dělá zajímavá youtube videa o životě. Na rozdíl ode mě dělá hodinová videa, takže si vždy do mobilu stáhnu video v mp3 přes tuto stránku a běžím a poslouchám a je mi dobře.

Běh si zaznamenávám v mobilu do běžecké aplikace. Samozřejmě, že tím jak jsem déle neběhal, tak jsem si dal běh jen v pondělí a úterý. Ve středu jsem si dal od běhání pauzu, abych se lehounce zotavil, a čtvrtek a pátek jsem opět běhal.

Po pěti dnech

Po pěti dnech mohu říci, že se začínám cítít lépe, mám víc energie a jsem zvědavý, jaké to bude za týden, dva, či za měsíc.

Předchozí díly:

Úvod

Den 0

Den 1


 
 


« zpět na seznam článků