cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Zdraví - Den 20

Život naplno - Zdraví - Den 20

Dnes právě uzavírám dvacátý den mého ozdravného plánu, který spočívá v následovném:

  • Jím pouze krabičky od společnosti ABC Dieta, jsou na šest dnů v týdnu s tím, že sedmý den, krabičky nejsou a v tento den já nejím vůbec
  • Každý den vstávám ve 4:30 ráno
  • Běhám skoro každý den 9km
  • Piji pouze vodu, hořký čaj, hořkou kávu a občas čerstvou ovocnou šťávu

K výše uvedeným bodům musím přidat dva nové. Před zahájením ozdravného programu jsem si svá jídla strašně moc solil. Krabičky si vůbec nijak nedosoluji, takže:

  • Nesolím a drasticky jsem snížil množství soli v těle

A začátkem minulého týdne jsem přidal další aktivitu a tou je:

  • Denně medituji

Krabičky

Jak je patrné z mého blogu o stravování, krabičkám jsem naprosto propadl. Za 20 dnů jsem nezažil, že bych měl chuť na nějaké jiné jídlo, že bych měl hlad, a nebo že by mi bylo těžce z nějakého jídla.  Naopak, jídlo mi velmi chutná, jím častěji a nemusím už vůbec “baštit” Rennie. J

Vstávání ve 4:30

20160927_043817.jpgDnes již naprostá rutina. Budík si nastavím na 4:30, ale často se mi stává, že se vzbudím už po čtvrté, tak rovnou vstanu. Přes den nejsem vůbec unavený. Usínám s naprostou lehkostí mezi devátou a desátou večerní.

Z pohledu života je brzké vstávání naprostá bomba. Když vstanu tak hned vyběnu a lehce po šesté ráno si již dělám nějakou práci. Takže po osmé hodině, kdy lidé začínají svůj pracovní den, tak ja již mám toho hodně hotového a celý den pak je takový klidnější, protože mi přijde, že mám na vše spoustu času.

Běhaní

calendar.jpgZ běhání se stala naprostá pohodička. Běhám svých 9 km. Rychlost vůbec neřeším, běžím si naprosto v pohodě a baví mě, že přestože mám počit, že běhám pořád stejně rychle, tak vidím, že se ty časy „samy“ zkracují.

Během běhu vždy poslouchám nějakou přednášku nebo audioknihu. Tím pádem, nejen, že dělám zdravý pohyb, ale ještě se k tomu něco dozvím. 

Pití bez cukru

První týdny bylo nepití slazených limonád pro mě největším problémem. Ale tento problém už je pryč. Dnes již neslazené nápoje piji naprosto v pohodě, nijak mi to nevadí, ale pořád to ještě s tou vodou není jako když si necháte udělat cocktail a sednete si s ním na terasu.

Nesolení

Před začátkem ozdravného programu jsem solil a solil a solil. Každé jídlo jsem si vždy dosolil. Vlašský salát v kelímku, McDonals, KFC, pizzu, chleba s máslem, prostě vše. Sůl, sůl a sůl. Tak tomu je teď útrum a musím říct, že mi to vůbec nechybí.

Meditace

Začátkem minulého týdne jsem začal meditovat. Medituji každý den.  Nijak se časově neomezuji, ale průměrně 30min až hodinu.

Proč jsem začal meditovat a kam meditací mířím si zatím nechám pro sebe a třeba bude v budoucnu vhodný okamžik se o tom také podělit. Každopádně, po každé meditaci se cítím, jako bych se probudil z toho nejpříjemnějšího spánku.

Mé zdraví 20. den

Vidím, že hubnu. Začínají se objevovat svaly, které po léta byly zakryty tukem. Jsem lehce nadšen, že se tento efekt projevuje i v oblasti břicha! ;-)

Mám více energie, vůbec se nepotím (asi je to tím, že skončilo léto!), lépe se mi pohybuje, oblečení není tak upnuté, lépe se mi přemýšlí, méně se stresuji. Vůbec nic mě nebolí, ani ráno, ani večer.

Závěrem

Někdy přespříští týden zajdu na znovu změření všech hodnot a porovnám je s počátečními hodnotami.  Již teď vím, že to bude určitě rozdíl.


 
 


« zpět na seznam článků