cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Zdraví - Den 1

Život naplno - Zdraví - Den 1

Předchozí díl najdete zde.

Ranní běh

Ačkoliv jsem měl budík nastavený na 4:30, sám od sebe jsem se vzbudil již lehce po čtvrté. Využil jsem toho říkajíc si ranní ptáče dál doskáče! V tomto případě tedy spíše, rannější ptáče dál doskáče. Vytáhl jsem svůj běžecký mundur, tedy poloroztrhané tepláky, staré tričko, mikinu, ponožky a mé nové běžecké boty Mizuno.

Nasadil bezdrátové sluchátka AfterShokz, které hrají přes lebku, takže stále slyšíte okolní zvuky, což je při každém běhu bezpečnější, zapnul aplikaci MapMyRun, vyšel do stále ještě noci, zapnul relaxační hudbu a vyběhl.

Vzhledem k tomu, že běhám s různými přestávkami skoro 15 let, tak se již znám. Proto první běhy po delší pauze dávám vždy volně. Je to takový pomalý jogging.

Svoji 9km trasu, na které mám rekord 49minut a normálně ji dávám za 55-58min, jsem dnes dal za jednu hodinu a 18 minut!  Ale byla to nakonec velká pohoda. Nic mě nebolelo.

Celá cesta byla absolutně v pohodě, jediné co mě překvapilo bylo, jak na každé autobusové zastávce, kterou jsem míjel, byla spousta lidí čekajících na svůj ranní autobus.

První výzva

V minulosti, když jsem běhával, tak moje nejoblíbenější část běhu byla ta, když po běhu stojíte ve sprše, hrajete si se studenou a teplou a do toho jsem si vždy vzal do sprchy nějakou slaďoučkou limonádu. Většinou jsem takhle vypil celou 1,5l lahev. Ano vím, vše co jsem pracně vyběhal jsem v ten okamžik doplnil, ale víte, běhání není přeci jenom o pálení kalorií, ale o tom, že se člověk cítí dobře i psychicky a já tento „poběhový“ rituál miloval.

Jenže teď jsem si výzvu ještě zpřísnil, takže ani sladké limonády. Připravil jsem si tedy velký hrneček s vodou a zkusil jej vypít ve sprše.  Byl jsem docela překvapen, že to docela šlo. Nevím proč, ale do pěti minut jsem musel ze sprchy vyběhnout a veškerou vypitou vodu jsem vyzvracel.  Nevím čím to bylo.

Pak jsem tedy vylezl s koupelny a vyrazil na snídani.

Krabičky začínají

20160912_071917.jpgMá první krabičková snídaně byla tmavá houska s tuňákovou pomazánkou a rajčetem.  Udělal jsem si k ni hořký čaj.  Musím říct, že jsem si na snídani opravdu pochutnal.  Nejsem zvyklý jíst snídaně a tohle bylo fakt dobré.

Na den jsem si s sebou vzal přesnídávku, svačinu a oběd.  Věčeři jsem si nechal doma.

Přesnídávka byla višnový mléčný koktejl ve flaštičce a svačina byla kelímek se sýrem cottage s kávovou příchutí.  Vzhledem k tomu, že jsem měl odpoledne pracovní schůzku, prohodil jsem přesnídávku se svačinou, protože s flaštičkou se přeci jen lépe cestuje.

„Přesunutý“ cottage mi také chutnal a byl jsem moc zvědavý na oběd.

 Krabičkový oběd

20160912_073025.jpgTak luxusně jak byl oběd popsán tak tak i chutnal. Kapustovou polévku s restovanou šunkou jsem slupnul jako malinu a kuřecí kousky v dijonské omáčce s rýží mě zcela nasytily.

Celý den jsem upíjel z velké lahve Aquila a docela to šlo.

Svačina na schůzce

Na pracovní schůzce jsem vytáhnul flaštičku s višňovým koktejlem. Všem přítomným jsem vysvětlil, že jsem na krabičkové dietě a během schůzky jsem flaštičku až obřadně vypil.

Večeře

Celý den uzavřela večeře v podobě pečeného vepřového kotletu s baby karotkou na másle, která pro mě byla vrcholem dne, protože byla opravdu chutná.

Záchrana v podobě stévie?

Screenshot_20160913-073715.pngTy hořké čaje mi opravdu nechutnají.  Až se najednou z kuchyně ozvalo: "hele máme stévii". Okamžitě jsem sáhnul po
telefonu a přestože bylo již pozdě k večeru, dovolil jsem si kontaktovat slečnu Jůlii z Paelo zdravě, jestli se stévie může.  Může!  Takže jsem si čaj „dosladil“ stévií, ale víte co?  Není to ono! Nerozhodný

Závěrečné pocity z prvního dne

Ve finále musím říct, že ranní běhání je úplně v pohodě. Na první pohled se zdá, že vstávat ve čtyři nebo v půl páté ráno je bláznivé, ale mohu vám říct, že je to úplně v pohodě. Tento blog píši již druhý den, tedy v úterý 13. září, v 6 ráno. Mám již za sebou další běh. Opět jsem vstal ráno. Cítím se bezva a v 8, v 9 ráno, kdy většina lidí dopíjí své první kafe mám již spoustu věcí hotových. 

Takže vstávání není problém.

Samotné běhání je také úplně v klidu. Nijak se nenutím do super výkonu. Běhám proto, aby lehce spálil nějké ty kalorie, ale hlavně proto, abych posílil srdce, svaly a vazy.

Krabičky od ABC Dieta po prvním dni chutnají nad očekávání. Docela mě štve, že jsem s nimi nezačal už třeba před rokem.  Přijde mi, že je to velmi efektivní stravování v dnešním světě. Určitě o tom napíši samostatný blog.

Zatím jediný boj, který svádím je s vodou a neslazenými nápoji. Prostě mi VŮBEC nechutnají! 

Další díl zde.

baby-frowning-alamy~2.jpg


 
 


« zpět na seznam článků