cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Zdraví - Den 0

Život naplno - Zdraví - Den 0

Předchozí díl zde.

Mých posledních 7 měsíců

20160907_161336.jpgPosledních sedm měsíců jsem měl docela hodně stresových.  Vzhledem k tomu, že mi v únoru vznikla krize s mojí společností, musel jsem pracovat na plné otáčky, abych všechny problémy, které vznikly touto krizí, dokázal vyřešit.  Únor až květen byly nejhorší měsíce mého života.  Je mi 39 let a věřte, že opravdu nejhorší byly.  Jak měsíce ubíhaly, krizi se postupně podařilo zažehnat a problémy se vyřešily.

Výsledek se ovšem dostavil v podobě vlivu na mé zdraví.  Né, že bych byl nemocen, ale každodenní vstávání mezi 5 a 6 ráno.  Pracovní nasazení od rána do večera.  Několik měsíců nebýt schopen usnout, či znovu usnout z důvodu stresu, či obav, jestli se mi podaří krizi vyřešit, vedli k tomu, že jsem po dobu sedmi měsíců nědělal vůbec žádný pohyb, přes den skoro vůbec nejedl a velmi často se přejídal.

Výsledek?  Přibral jsem 20kg.  Když si oblékám ponožky a zavazuji boty, připadám si jako freediver, naštěstí vydržím se zadrženým dechem dostatečně dlouho, abych si stihnul zavázat tkaničky.  Když jdu na jednání do nějaké společnosti a musím vyjít schody, hned se začnu potit a pár minut se musím rozdýchávat.  Tím vznikají trapné situace a proto začátky meetingů v poslední době nemám rád.

Vzhledem k tomu, že jsem po šesti měsících krizi zažehnal, naordinoval jsem si za odměnu měsíční dovolenou zkombinovanou s prací a to na neuznaném Severním Kypru.  Zde jsem jedl pravidelně a každý den si trochu zaplaval v moři a bazénu a rozhodl se, že až se vrátím, že se dám dokupy.

Jak se dát dohromady

Snažím se ke všemu přistupovat pragmaticky tak, abych dosáhl cíle co nejefektivněji.  Během dovolené jsem si řekl, že k tomu, abych svoji tělesnou schránku dal dokupy, potřebuji změnit dva hlavní atributy svého života.  Potřebuji pravidelný pohyb a pravidelné kvalitní stravování.

Pohyb

Pohyb vyřešený mám.  V minulosti jsem chodíval běhat a tedy opět začnu.  Instagramový příspěvek o mém běhání v letech 2013-2015.

Budu si dávat hodinový jogging a to nejčastěji ráno.  Proto jsem si teď poslední týden nastavil budíka na 4:30 ráno každý den, abych si na ranní vstávání začal zvykat.  Mimo jiné byste nevěřili, kolik práce máte již třeba v 8 ráno hotové, když brzy vstanete.  Mám připravenou aplikaci MapMyRun, kterou jsem v minulosti používal. Teď přes víkend si ještě půjdu koupit boty na běhání, ty staré co mám jsou fakt již staré a ještě si připravím něco na poslouchání do sluchátek.  Pravděpodobně opět opráším čínštinu.

Stravování

Ze stravování jsem měl upřímně strach.  Když jsem běhával intenzivně v loni, moc jsem nehubnul, protože jsem se pořád přejídal a pil sladké limonády.  Vůbec nemám čas si něco speciálního vařit či dokonce si něco někde přes den kupovat.  Kalorie jídla co s ním se mi také nechce počítat.

Jako nejlepší možné řešení mi přišlo používat krabičkovou dietu.

V roce 2010 jsem krabičkovou dietu používal, zhubnul jsem, ale pamatuji si, že to bylo peklo.  Pořád jsem měl hlad.  K večeru jsem míval mžitky před očima, pak si dal tři sousta „večeře“ a do 15ti minut měl znovu hlad.

Krabičková dieta

krabka.jpgProto jsem začal hledat firmu, která nejen, že dodává krabičky, ale chápe, že 120ti kilový chlap potřebuje jiné množství jídla než 80ti kilový chlap.  Toto jsem našel ve společnosti ABC Dieta a musím říci, že profesionální přístup této společnosti, jídla jsem ještě neochutnal, mě prozatím ohromuje.

Minulý týden jsem zavolal na informační linku.  Paní na telefonu mi byla moc milá a hned jsem měl domluvenou schůzku s nutričním specialistou tak, abychom zjistili, jaký mám metabolismus a kolik kalorií budu potřebovat.

Konzultace se specialistou

report.jpgVe středu jsem byl již na prohlídce v Paleo Zdravě u slečny Julie a napsal o tom tento  FB příspevěk.

Kancelář v centru jsem našel hravě, ale schody do třetího patra mě opět zadýchaly a zapotily, inu ideální vzorek na měření metabolismu.

Po měření došlo na „výslech“ ze kterého vyplynulo množství jídla, které mám dostávat a údaj, který mě docela vyděsil a tím bylo, že se mé tělo cítí na 51 let a dokonce u mého  vnitřního / viscerálního tuku musela slečna Julie napsat: "13! VYSOKÁ HODNOTA!!!! Hrozí zdravotní komplikace!"

Report jsem nakonec dostal do mailu a byl též zaslán do ABC Dieta.

Telefonát od operátorky

odber.jpgV pátek jsem již ráno obdržel telefonát od operátorky, abych si domluvil místo, kde si mohu vždy na dva dny krabičky vyzvednout.  Dovážení krabiček domů zatím nechci, protože mám někdy ráno schůzky, takže jsem preferoval osobní odběr.  Ale jak možná někteří z vás víte, doprava v Praze dokáže být vcelku nevyzpytatelná.  Cítil jsem se lehce bezradně a zde mě překvapilo, že paní operátorka, na rozdíl od jiných operátorek se kterými musím bohužel komunikovat, absolutně pochopila moji situaci a sama od sebe mi doporučila večerní odběr!  Z něj jsem tedy absolutně nadšen.

Pokud tedy jídlo bude stejně kvalitní jako profesionalita zástupců ABC Dieta už teď se nemohu dočkat.

Můj osobní program


wordpress-countdown-plugin.jpgTakže jak bude vše probíhat.  Začínám v neděli večer tím, že si vyzvednu krabičky na první dva dny.  V pondělí ráno
vybíhám.  Dále jsem se rozhodl, že budu pít jen vodu a končím s limonádama.  Už jsem to chtěl vyzkoušet dávno.

Takže Den 0:

Výška:                                189   cm

Váha:                                 121,4 kg

Procento tuku:                     27,1 % 

BMI:                                     34

Další díl zde.


 
 


« zpět na seznam článků