cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Život naplno - Úvod

Život naplno - Úvod

Pro ty z vás, co mě sledují delší dobu, tak víte, že co se života týče, mluvím o pěti důležitých oblastech.  Těmi jsou, v nijak konkrétním pořadí, peníze, zdraví, komunikace s lidmi, partnerský život a orientace ve světě informací kolem nás.

Těmto oblastem je potřeba se věnovat, protože na součtu subjektivní kvality těchto jednotlivých oblastí vašeho života, ve finále zavisí celková kvalita vašeho života.

Rozhodl jsem se, že budu postupně psát progres a zážitky ze jmenovaných oblastí z vlastního života. 

Pojďme si tedy jednotlivé oblasti popsat.

ANI2defe5_Novy_obrazeksss.JPGPeníze

V konzumní společnosti jako je ta naše je život bez peněz vždy složitější než s penězi.  Znovu připomínám, nemluvím o rozdílu být milionář oproti mít 30tis měsíčně.  Mluvím o tom, že bude vždy lehce pohodlnější mít měsíčně 20tis korun, než třeba 8tis.

Komunikace s lidmiCommunication with influence and Impact.jpg

V dnešním světě bez podpory druhých lidí nedokážete nic.  Musíte přesvědčit někoho, aby si koupil váš produkt.  Musíte
přesvědčit někoho, aby vás zaměstnal.  Musíte přesvědčit někoho, aby vám naslouchal.

sunset_sky_clouds_love_couple-2880x1800.jpgPartnerský život

Partnerský život, který je v nás geneticky zakódován, je další důležitá oblast.  Každý z nás ví, že kvalitní partnerský život nás nabíjí a nekvalitní ubíjí.

 

Orientace v informacích a mozekbrain-memory.jpg

Ve světě, kde se na nás ze všech stran valí informace, které se víceméně snaží v nás vytvořit či naformulovat názor, se kymácíme jako loď na rozbouřeném moři, a je potřeba mít kormidlo plně pod kontrolou a co víc, je potřeba začít náš mozek používat daleko efektivněji.

health-001.jpgZdraví

V neposlední řadě je samozřejmě naše zdraví.  Zjednodušeně řečeno, pokud má moje tělesná schránka problémy, bude se mi život daleko hůře žít.

 

Školství

Všimněte si, kolikrát během vašeho studia a je jedno jakého, jste měli možnost se výše uvedeným oblastem věnovat.  Proč má většina lidí s penězi problém?  Proč se lidé neumí vyjadřovat?  Proč více jak polovina manželství nefunguje?  Proč je tak lehké manipulovat lidmi?  Proč máme tolik zdravotních problémů?

Různorodost

Vzhledem k tomu, v jakém světě žijeme, je již teď jasné, že ke každé oblasti budu přistupovat jinak.  O zdraví, které se týká pouze mě budu moct psát daleko více do detailu, než třeba o penězích či komunikaci s druhými lidmi, protože tyto oblasti zahrnují soukromí druhých či třeba obchodní tajemství.

Proč to budu dělat?watching.jpg

Budu to dělat ze dvou hlavních důvodů.  1. přijde mi to jako zábavné zpestření cesty životem tím, že se mohu o ni s vámi podělit. 2. třeba pár z vás bude sledování této cesty či jejích částí motivovat k vlastnímu růstu.

 

Už teď se nemohu dočka kam to povedet! ;-)

Další díly:


 
 


« zpět na seznam článků