cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Kdo by ve volbách mohl dostat 40% i víc?

Kdo by ve volbách mohl dostat 40% i víc?

Kdo by ve volbách mohl dostat 40% i víc?

Troufnu si předpokládat, že nejsem vůbec ničím vyjímečný. Troufnu si předpokládat, že mám naprosto stejné starosti a životní potřeby jako většina z nás. Pokud je to pravdou, pak si dovedu představit, že i většina lidí musí vnímat realitu stejně tak jako já.

Na podzim jsou volby do Poslanecké sněmovny a hlavními stranami ucházejících se o naše hlasy jsou dle posledních průzkumů ANO, ČSSD, KSČM, ODS, TOP 09, KDU ČSL + STAN a možná ještě SPD.  Ostatní strany jsou spíše marginální, ale určitě se na ně v tomto blogu dostane.

Věřte mi, že bych moc rád svůj hlas dal straně, o které budu přesvědčen, že tuto naši republiku bude spravovat se vší zodpovědností a profesionalitou.

Bohužel, dnes to vidím následovně a mám strach, že na podzim to uvidím stále stejně.

logo-for-social-media.gif 

Mně prostě vadí, že ANO je pan Babiš.  Vadí mi, když někdo, jehož firmy jsou závislé na dotacích od státu, je ministrem financí.  Vadí mi, když správu svých firem převede na svěřenecký fond a už je tím jakoby nevlastní.  Vadí mi, jak jsem říkal zde: https://www.youtube.com/watch?v=6D0S0ybAa3E, že se prioritně řeší EET, když největší nezdaněné miliardy odcházejí do zahraničí matkám českých poboček.

Já ANO nedokáži volit, protože ANO = pan Babiš a já mu něvěřím.30caf2a937c98b711001fbdbc625_base_optimal.jpg

Za ta léta, co sleduji ČSSD mi přijde, že ČSSD umí danit, umí brát, umí přerozdělovat, umí přispívat, ale rozvíjet neumí vůbec nic.  Ještě jsem nezažil představitele ČSSD, který by mi přišel, že je člověk, který v reálném životě dřel a dřel, a tuto svoji zkušenost chce uplatnit pro dobro našeho státu.

ČSSD proto nedokáži volit, protože to není strana co tvoří.
00184_664.gif

 

 

I když si mentálně pokusím představit, že tato KSČM nemá nic společného s bývalou KSČ a bývalým režimem, nedokáži cítit zvláštní odpor k tomu, jak představitelé KSČM vypadají, ale hlavně jak mluví.  Příjde mi, že většina z nich ani čistokrevný komunismus (ve stylu husitů v Táboře) vůbec neprosazují.  Přijdou mi jako klasičtí bafuňáři, kteří se vezou na vlně nostalgie lidí, kteří se v této době nedaří a kteří vzpomínají na zlaté časy před rokem 89 a nebo pár mladých levičáků, kteří vše kapitalistické nenávidí.

Pro mě dnešní KSČM je spíše hříčka systému než volitelná strana.
ods-logo-prechod.png

V roce 2009 jsem vystoupil z ODS a vůbec toho nelituji.  Původně strana postavená na pravicových základech, následně totálně obsazena kmotry, aby následně v této straně zůstaly různé bezcharizmatické osobnosti a to na úrovni celostátní tak i lokální, mi dnes přijde absolutně nezajímavá.  Nikdo, včetně předsedy Fialy, nedokáže zavelet, nedokáže vůbec vystoupit jako lídr.

ODS je pro mě nevolitelná a plná nevýrazných lidí hrajících si na pravicouvou stranu.

JB2c7b7b_top_logo.jpg

Na rozdíl od spousty lidí, mě usínání pana KS a to, že jsem mu doslova moc nerozuměl vadilo. Pan Kalousek má pro mě moc nejasnou minulost.  Myslím, že kdyby se nějak jasně postavil ke své minulosti na ministerstvu obrany nějak jednoznačně a trošku by zapracoval na svém vystupování, které občas nepůsobí střízlivě, dokázal bych pak daleko více ignorovat fakt, že po odstoupení KS a odmyslení si pana Kalouska, nemá tato strana vůbec žádné výrazné osobnosti s nějakou hmatatelnou vizí.

TOP 09 pro mě nemá žádnou vizi a žádné osobnosti.

613174-top_foto1-hzbwn.jpg

Vzhledem k tomu, že mi příběh o Ježíškovi a představě, že lidmi volený Papež je jediný kdo komunikuje napřímo s Bohem, přijde v 21. století lehce naivní.  Nemluvě o zneužívání dětí církevnimi hodnostáři. Strana KDU ČSL mi přijde nevolitelná.  Nedovedu si představit, že STAN, tedy sdružení starostů, kteří jsou názorově napříč všemi politickými proudy, by se dokázali vyjádřit k celostátní problematice neřkuli k zahraniční politice České republiky.

KDU ČSL + STAN mi přijde jako bizarní nevolitelné uskupení.

spd_002.png

SPD je strana a projekt pana Okamury. Pan Okamura řekne cokoli, co mu získá přízeň hlasů. Tedy, všichni občané jsou tvrdě pracující o svoji zemi se řádně starající vlastneci, kteří mají tu smůlu, že zde jsou zlí politici, kteří mohou za špatnou životní úroveň občanů.  Klíčem k úspěchu České republiky, je kromě zvolení pana Okamury, přímá demokracie, která funguje třeba ve Švýcarsku.  Tedy ten samý systém, jako když USA zavádí demokracii ve státech, kde obyvatelstvo není vůbec na demokracii mentálně připraveno. Dokud někdo neřekne, že ten klíč ke změně tkví v nás občanech a ne v námi volených zástupcích, tak je pro mě populista.

SPD je pro mě jako soukromý projekt pana Okamury absolutně nevolitelná.Ostatní

Ostatní, které nemá smysl ani jmenovat, mají neprůhledné financování a nebo naprosto ztřeštěné nápady.

Nemám tedy vůbec koho volit.

Sedím u stolu, kde je přede mnou mísa plná shnilého ovoce a já si mám vybrat ten kus ovoce, po kterém mi bude nejméně blivno.

Jsem přesvědčen o tom, že velká část občanů České republiky stejně tak jako já, sedí před tou strašnou mísou plnou toho hnoje a vůbec nevíme co si dát.  Dopadá to tak, že radeji vůbec nejíme a nebo s velkým sebezapřením vybíráme ten nejméně shnilý kousek.

Bohužel, když si takový kousek vybereme, tak pak znechuceně sledujeme, že nám je nakonec stejně blbě.  Přesně tak, jak musí být těm, co sledovali Věci veřejné, co sledovali kauzu Čapího hnízda, co poslouchali slovo k*nda z úst prezidenta, kterému dali hlas, protože nechtěli dát hlas panu Karlovi. Stejně tak jako ti, kteří se dívali na rozpad Úsvitu pana Okamury financovaným panem Bártou.

 

1525-12490573796NEp.jpg

Jsem proto přesvědčen, že zde je obří mlčící většina, která jako na smilování čeká, až ji někdo přinese malý talířek, na kterém bude mít malý kousek čerstvě utrženého ovoce. Taková normální strana, je schopna mít úplně v klidu 40% i víc.   Ale je to vůbec možné?

 

Je to vůbec možné, když to nejlepší z 10.000.000 obyvatel je Zeman, Drahoš, Horáček a další??

 

 

Budu moc rád, pokud mi napíšete do vzkazů či na email dvorak@entrypoint.cz, že to vidíte stejně. Možná mám nápad ;-)

 


 
 


« zpět na seznam článků