cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Kdo je sakra Jirka Dvořák?!

Kdo je sakra Jirka Dvořák?!

Rád bych se dnes s vámi podělil o to, kdo jsem a zároveň bych chtěl zde na jednom místě mít všechny relevantní informace o mé osobě tak, aby ti z vás, které jsem, ať již pozitivně nebo negativně zaujmul, nemuseli ztrácet čas hledáním.

Minulost stručně

20151225_161310.jpg14466895_10209171383035641_1249455341_o.jpg20151225_162445.jpg

Narodil jsem se 14. prosince 1976 v Praze, svým rodičům Janě a Jirkovi.

Od roku 1980 do roku 1985 jsem žil s rodiči v Indii.

Od roku 1985 do roku 1991 jsem žil v Praze, kde jsem navštěvoval ZŠ Kvasnicova na Jižním městě.

Od roku 1991 do roku 1997 jsem žil s rodiči a studoval v Torontu v Kanadě, ale poslední rok již sám.

Od roku 1997 žiji v České republice.

V roce 2001 jsem vstoupil do ODS na Praze 4, kde jsem byl v roce 2006 zvolen zastupitelem, v roce 2008 jsem rezignoval na svůj zastupitelský mandát a vystoupil ze strany.

Jako zaměstnanec jsem pracoval ve společnostech Sun Microsystems (asi můj první veřejný článek O kolektivním vzdělávání) a IBM. V roce 2005 jsem založil svoji společnost Bohemia Entrypoint, která se primárně zabývá oblastmi jako zahraniční obchod, PR a marketing.

Během svého podnikání jsem pracovně navštívil spoustu zemí od USA až po Čínu.

Měl možnost jednat s komunálními politiky, ministry, premiéry a to nejen České republiky.

Realizoval jsem celou řadu politických kampaní a měl možnost spolupracovat skoro se všemi politickými stranami.

Zájmy a soukromí

Jsem rozvedený a mám 15-ti letého syna.

Zajímá mě vše od kvantové mechaniky, až po religionistiku. Miluji hudbu, skládám hudbu, zpívám hudbu, hraji hudbu na klavír, kytaru a foukací harmoniku. A už jsem i párkrát hudbu provozoval na pódiu před lidmi! ;-)

Jsem bývalý juniorský šampión Toronta na 50 yardů motýlka.

12924347_1712338205710039_6136574043729727229_n.jpg

Blogy

3. srpna 2014 jsem zveřejnil svůj první psaný blog, který byl o tom, že mi přijde zvláštní, proč má stát potřebu zakazovat kouření v restauracích, když přeci ten, kdo kouř nemá rád, tam nemusí chodit a provozovatel restaurace, když nebude chtít, tak může zakázat kouření v podniku sám od sebe.

Všechny blogy psané i nepsané najdete na www.entrypoint.cz/blog

21. června 2015 jsem si založil veřejný profil Jiří Dvořák Entrypoint a zveřejnil zde svůj první FB příspevěk o tom, že politici čím dál více řeší věci, které občany vůbec netrápí, a naopak věci, co občany trápí vůbec politici neřeší. 

17. září 2015 jsem zveřejnil svůj první video blog na téma fenoménu uprchlíků v Evropě, a tím začala série různých video blogů, které krom toho, že jsou hlavně na  Facebooku (kompletní přehled), vždy bokem postujeme ještě na Youtube (kompletní přehled) jako zálohu.

Zájem o vědu

Jak jsem psal, že se rád zajímám o vědu, je to proto, že nic nevím a proto se rád věci dovídám. Čím více se toho dovídám, tím více si všímám dvou věcí. Zaprvé, že toho nevím ještě méně, než jsem si původně myslel a že se dovídám věci, které jsou úplně super a měli by o nich vědět všichni. A tím vznikly blogy o vědě:

O Jupiterových měsících a co nám říkají o nás, Jak zvážit mléčnou dráhu nebo Co by každé dítě mělo vědět o Slunci a samozřejmě mnoho dalších.

Multimediální beletrie

S kolegou Romanem jsme začali pracovat ve volném čase na fiktivním multimediálním příběhu o zvrácené osobě. Osobě, která dělá svým obětem ještě horší věci než Hannibal Lector nebo Freddy Krueger. Třetí zveřejněná kapitola byla opravdu děsivá a je propojena s různými účty na sociálních sítích a čtenář v ní může najít spoustu jinotajů. První kapitolu najdete zde.

Filmové okénko

Výše uvedené filmové hrdiny použiji jako oslí můstek k další „rubrice“ a tou je filmové okénko, kde mě baví psát o různých zajímavostech spojenými s filmy. První díl byl o jednom zajímavém detailu týkajícího se filmového Vetřelce.

Náboženství

Nemohu opomenout komentáře k náboženství. Blog o Vánocích vystihuje můj postoj k tomuto svátku. Stejně tak jako tento příspěvek na Facebooku obsahuje mé hlavní myšlenky o Islámu.

Všední život

V sérii Život na Zemi popisuji jak realita manipuluje s vaším životem a jak tento proces, který děláme všichni stejně, otočit tak, abychom každý mohli manipulovat realitu k našim potřebám. Protože ve finále o tom to je, o tom obyčejném životě.  A jestli mě někdy napadla originální myšlenka, tak je to v principu, že správná opověd na jakokouli otázku se ve skutečnosti skrývá v samotné otázce.

Vztahy s lidmi

Dnešní svět je pouze o tom, jestli umíte s lidmi komunikovat. A to jak s lidmi, které neznáte, tak s lidmi, kteří vám jsou blízcí. Zde jsem psal o tom, co alarmujícího se skrývá za statistikou, že více jak polovina manželství končí rozvodem.

Vzkaz občanům 1. únor 2016

A zde přichází významná série videí, ve kterých jsem se snažil vyjádřit přesvědčení a frustraci z toho, že to, jak funguje stát je v nás, a že musíme my všichni změnit naši společnost a ne čekat na politiky až to změní.

Lidé se mě začali ptát. Tak co s tím uděláme. A proto jsem 16.4.2016 v divadle Gong, který jsem si pronajal ze svých peněz, představil svůj plán jak věci změnit. 

www.planprocr.cz

Plán pro ČR, jak se projekt nazývá, je to, k čemu nyní vídím vedly všechny blogy a to k systému, který má několik skvělých parametrů.

  • Politické strany jsou v něm irelevantní
  • Každý občan se může zapojit
  • Měřítko významnosti jedince angažovaném v projektu je množství odvedené práce na projektu a ne známosti či peníze

Zdraví

Abych se v tomto všem mohl angažovat, je potřeba dělat něco se svým zdravím a svojí cestu za (nejen) lepším zdravím jsem začal dokumentovat prostřednictvím série Život naplno.

Závěrem

Jsem Jirka Dvořák, už skoro čtyřicetiletý kluk, který kdysi zjistil, že nic neví. A čím víc se dovídal, tím víc zjišťoval jak málo toho ví. A jak šel tím životem a dělal spoustu a spoustu chyb, tak postupně nacházel více a více souvislostí, až se mu postupně v tom životě začalo dařit víc a víc až nakonec získal dostatečné sebevědomí se o své postřehy a zkušenosti podělit.

Jirka Dvořák ví, že nikoho nezmění ani nikoho ke změně nepřesvědčí. Jirka Dvořák ví, že lidé se musí chtít změnit sami. A první krok je, že lidé začnou přemýšlet nad životem, tedy, že začnou věci vidět jinak. Proto jediný důvod proč Jiřka Dvořák dělá to co dělá je, aby inspiroval lidi k přemýšlením nad životem.

Zní to naivně? Vůbec, protože já vím, že čím více se zlepší život vás všech, tím lépe se mi bude s vámi žít!

Pokud máte zájem se na cokoli zeptat, s čímkoliv se poradit, prosím neváhejte a napište mi:

Další odkazy


 
 


« zpět na seznam článků