cz   en

BLOG JIŘÍHO DVOŘÁKA

 

 “Než mít mrtvý firemní FB profil, tak to raději nemít žádný."


« zpět na seznam článků
Je suis Charlie! ( “Já jsem Charlie!”)

Je suis Charlie! ( “Já jsem Charlie!”)

Všichni víme, co se předevčírem 7.1. 2015 stalo. Nyní opět vyvstanou debaty o tom, jak islám není mírumilovné náboženství. Proběhnou různé diskuze ohledně Islamského státu. Různé srovnávání s křížovými výpravami. Nakonec vzniknou analýzy ohledně multikulturismu, imigrační politiky atd. atd.

Nerad to říkám, ale tohle nikam nepovede. Důvodem všech problémů není konkrétní náboženství, ale všechna náboženství.

Všechna majoritní náboženství, všichni bohové, kteří jsou lidmi uctíváni, všechna pravidla a zákony všech svatých knih pochází ze STŘEDOVĚKU a STAROVĚKU!

Současná debata by neměla být o tom, zda Bůh existuje, či ne. Nevíme, co tam venku je, tak musíme prostě počkat, co nám přinese budoucnost a bádání. Ale co je jasné už dnes, že se VŠECHNA náboženství mýlí svou interpretací.

Jak to mohu tak jistě říci? Protože kdyby praktikování náboženství bylo v jakémkoli smyslu dobré pro život, tak by nejlepší úroveň života byla v nejvíce věřících zemích a nejhorší v zemích ateistických.

http://en.wikipedia.org/wiki/Importance_of_religion_by_country

Nezlobte se, ale myslím si, že by většina z nás preferovala život v zemích, které jsou v horní půli žebříčku (viz odkaz).

Proto by měla debata být o tom, jak je možné, že jsou v dnešní době lidé žíjící (až na krev) podle náboženských pravidel, když to není přínosné pro společnost?

Odpověď je jednoduchá a je to něco, na co západní svět skoná.

JSOU TOTIŽ TÉMATA, O KTERÝCH NESMÍME HOVOŘIT OTEVŘENĚ.

Náboženství má nějaký nepochopitelný status, že je něčím, na co se nesmíte ptát.

Protože jediná cesta, jak zastavit náboženský fanatismus od jeho činů, je zastavit VŠECHNA náboženství. A jak lze zastavit náboženství? Je to vlastně jasné. Náboženství je jako virus, který napadne vaše myšlení. Jako ebola. Neexistuje lék a zbavit se ji, když jste infikován, je nesmírně obtížné. Takže jedinou možností je prevence. A prevence znamená nalézt příčinu infekce.

Virus náboženství má velmi perverzní způsob infikování. Využívá rodiče k infikování dětí. Tito rodiče nakazí své děti, které nemají žádnou ochranu (ochranou jsou vědomosti a ještě k tomu mají geneticky vrozené bezmezně věřit svým rodičům. Proto je spoustu lidí věřících. Protože je rodiče nakazili, infikovali virem náboženství.

Další cesta je lidská deprese. Někomu někdo zemře, dítě onemocní nebo i hůře, někteří se cítí beznadějně, nemají práci, nedělají nic konstruktivního atd. Tito lidé propadnou náboženství, protože jim nabízí falešný smysl bytí.  Protože lidé VŽDY hledají vinu a útěchu jinde, než sami v sobě.

A to je odpověď. Virus náboženství lze preventivně odstranit jen tím, že na děti nebudou jejich rodiče tlačit a nutit do víry. Ale kolik takových věřících rodičů to udělá? Žádný! Protože žádný rodič si nepřizná, že své dítě vychovává špatně.

Tak jaký je finální výsledek?

Osobně si myslím, že jsme zatraceni. Jen pokud nepřijdeme s nějakou hypnotickou procedurou, která věřícím rodičům otevře oči. V ostatním případě nemáme šanci to zastavit.

Dokud říkáme, že víra je každého osobní věc, tak jsme předem odsouzeni k nezdaru.

Dokud říkáme, že mohou rodiče vést děti k čemukoliv, tak jsme předem odsouzeni k nezdaru.

Píšu MY, protože, jak můžeme vidět na Blízkém východě, kde muslimové (sunnité) bojují s muslimy (šiíté), i kdybychom byli jednoho dne všichni muslimové, tak budou stále války.

Proto, pokud nevyléčíme sami sebe od této extrémně smrtící infekce, vždy budou existovat věřící lidé. A kde jsou věřící, tam je vždy někdo, kdo interpretuje svatou knihu podle sebe, což v případě Charlieho Hebda byl někdo, kdo si myslel, že velký Alláh potřeboval, aby někdo bezvýznamný potrestal další bezvýznamné lidi (z pohledu světa a životního cyklu).

 A tohle vše se děje na kusu kamene, kterému říkáme Země, která letí skrze ohromný prázdný vesmír, skrze Sluneční soustavu, která letí Mléčnou dráhou, ve které je sto miliard dalších hvězd, a tato galaxie má kolizní kurz směrem ke galaxii Andromeda, která má nejspíše ještě více než 100 miliard hvězd. A tato kolize je téměř bezvýznamná v porovnání s viditelným vesmírem obsahujícím 100 miliard dalších galaxií.

A toto vše prý stvořil všemocný Bůh, který po nás chce, abychom se několikrát denně modlili? Nebo Bůh, který nám zakazuje jíst vepřové? Nebo Bůh, který poslal svého jediného syna na Zemi, aby očistil všechen lid od hříchu, protože ten samý Bůh nás v tomto hříchu stvořil?! Nebo Bůh, který jako stvořitel vesmíru čeká, než si 120 lidí v místnosti zvolí, kdo bude jediný člověk, který smí jediný hovořit s Bohem???!!!

Je suis Charlie!

 

Jiří DVOŘÁK

jednatel společnosti Entrypoint


 
 


« zpět na seznam článků