cz   en

BE ALWAYS UP TO DATE

 

 “Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem." Steve Jobs, spoluzakladatel Apple Inc.

« zpět na seznam článků
 
3/Co se okolo nás děje?

3/Co se okolo nás děje?

http://www.sciencedaily.com/releases/2014/11/141124125347.htm

Nová vychytávka u bio obvodů

Základním problém u bio čipů / obvodů je nekonzistentnost. Výhoda elektronických obvodů je ta, že celý obvod je napevno pospojován a z důvodu diod může proud běžet jen jedním směrem. U bio obvodů, které z velké části probíhají uvnitř buněk, tedy kde jednotlivé komponenty volně plují v těle buňky, není možné garantovat jednosměrné plutí informací. Vědci z MIT právě publikovali možnost vytvoření „load driveru“, který jednosměrnost toku informací v bio obvodu zaručuje.

Co z toho pro nás plyne? Tyto bio obvody mohou být schopny identifikovat rakovinové buňky a okamžitě je ničit.

http://www.sciencedaily.com/releases/2014/11/141124103225.htm

Historie evoluce DNA želv rozluštěna

Vědci z California Academy of Science, díky použití genetického sekvencování nové generace, byli schopni přesně mapovat evoluční cestu želví DNA. Dříve se vědci domnívali, že želvy mají nejblíže k ještěrům a hadům. Díky nejnovějším technologiím víme, že mají nejblíže k ptákům, krokodýlům a dinosaurům. Vznikla i nová skupina, do které patří želvy - Archelosauria.

Tyto technologie jen dokazují platnost evoluce a vývoje DNA.

http://www.sciencedaily.com/releases/2014/11/141120183344.htm

Jak vnik diamantů mohl ovlivnit vznik života na Zemi

Vědecký tým, vedený Johnem Hopkinsem, objevil zajímavé poznatky, při studii uhlíku ve spodních vrstvách zemské kůry, v hloubce zhruba 50km. Ve velkých hloubkách objevili tekutiny na bázi uhlíku, které slouží jako potrava pro mikroby a v určitých případech dokáže vytvářet diamanty. Studie jde tak daleko, že tato uhlíková polévka mohla stvořit první život, který se nakonec dostal na povrch.

Je zajímavé, jak málo stále víme o tom, co se děje zde na Zemi.

http://www.sciencedaily.com/releases/2014/11/141120141442.htm

Universita ve Wisconsinu-Madisonu publikovala výsledky studie, během které detailně mapovala lidský mozek během sledování různých videí a při představivosti.

Výzkum lidského mozku je jeden z nejdůležitějších výzkumů vůbec, protože může vézt k digitalizaci lidské mysli, o čemž jsme se již zabývali v našem blogu ( Blog - Nový pohled kam může směrovat evoluce).


 
 


« zpět na seznam článků